Celotělová masáž lymfatického systému

MANUÁLNÍ celotělová masáž lymfatického systému zahrnující oblast hlavy, krku, hrudníku (zepředu, zezadu), celé paže a nohy (zepředu, zezadu), je speciální terapeutická hmatová technika s velmi jemnými pohyby, která má vynikající regenerační, ozdravný a detoxikační účinek na celý organismus. 

Neméně významný je i kosmetický a relaxační účinek této techniky. Doporučuji minimálně pět terapií pro dosažení  ideálního léčebného účinku. Pro boj s celulitidou doporučuji alespoň deset opakování.


TIP: Balíček deseti terapií je cenově zvýhodněn jako 9 + 1 zdarma


INDIKACE

  • pomáhá mírnit otoky
  • pomáhá mírnit celulitidu 
  • podporuje detoxikaci organismu
  • vhodná před plánovaným otěhotněním
  • preventivně pro všechny zdravé lidi
  • podpora tělesné odolnosti sportovců
  • pooperační stavy
  • syndrom těžkých nohou
  • vhodná je i při bolestech hlavy, akné, diabetes, osteoporóze, roztroušené skleróze, po mozkové mrtvici aj. 

POPIS

Lymfatický systém tvoří důmyslnou síť cév, podobné té krevní. Odvádí z tkání odpadní produkty metabolismu, vodu, ionty a bílkoviny, ale také cizorodé látky a choroboplodné zárodky.

Celotělová masáž lymfatického systému je speciální terapeutická hmatová technika s velmi jemnými pohyby, která má vynikající regenerační, ozdravný a detoxikační účinek na celý organismus. Neméně významný je i kosmetický a relaxační účinek této techniky.

Principem masáže lymfatického systému je pomocí specifických hmatů podpořit odvod mezibuněčné tekutiny - lymfy, z tkání, ve kterých způsobuje otok. Pomáhá zrychlit průtok lymfy lymfatickým řečištěm organismu. Díky pozitivním detoxikačním účinkům dochází vlivem masáže lymfatického systému k vyhlazování pokožky a výraznému zlepšení celulitidy. Masáž lymfatického systému tak vlastně obnovuje funkce celkového cévního řečiště lymfy. Technika stimuluje organismus a aktivuje vlastní obranný systém.

Ruční masáž lymfatického systému je náročná na provádění a vyžaduje odborný a vyškolený personál. Je velmi důležité, aby byla masáž prováděna správně, jinak může dojít naopak ke zhoršení obtíží.

Hmaty jsou zcela odlišné od klasické masáže. Užívá se plynule odstupňovaný, jemný tlak. Hmaty mají přesně definovanou délku působení i počet opakování. Mají pomalou frekvenci a mají charakter kruhu či spirály.

Některá pracoviště provádějí pouze přístrojovou lymfodrenáž, která by však měla sloužit pouze jako doplněk ruční masáže lymfatického systému. Přístrojová lymfodrenáž nemůže nikdy plnohodnotně nahradit ruční provádění. Bez alespoň základního předchozího manuálního ošetření může dojít k zahlcení lymfatického systému, který způsobuje naopak zpomalení toku lymfy a vede ke zhoršení stavu.